ZADANIOLOGIA MATEMATYCZNA – nowa nauka – miła i pożyteczna

„Jak łatwo rozwiązywać zadania”

Laptopowy samouczek na całe liceum, a zwłaszcza do matury

Napisany „Jak z korepetytorem” – nie było dotąd czegoś takiego!

Matematyka bywa trudna, ale na szczęście jest już Zadaniologia z której można samemu nauczyć się rozwiązywania  zadań z matematyki (licealnej) bez zbytniego łamania głowy i bez wcześniejszego rozwiązywania wielu zadań podobnych.

Szybko, łatwo i przyjemnie.

 

Autor przez wiele wiele lat udzielał korepetycji z matematyki – i w końcu napisał laptopowy podręcznik-samo­uczek.

„Zadaniologia” to teoria i praktyka rozwiązywania zadań matematycznych obejmująca program całego liceum.

Celem jej jest wyuczenie samodzielnego i jak najłatwiejszego rozwiązywania wszelkich zadań – i to nie dopiero przed maturą, lecz już od samego początku liceum.

Można nauczyć się tego bez obecności korepetytora! Wystarczy pokaz i trening metodyki rozwiązywania – oczywiście nie taki lakoniczny i suchy jaki jest zazwyczaj w podręcznikach, lecz dogłębny i szczegółowy – uwzględniający niemal wszystkie mogące pojawić się wątpliwości oraz pytania jakie chciałoby się korepetyto­rowi zadać.

Taka jest właśnie „Zadaniologia” – zawiera 850 małych stron pdf – każda strona stawia jakiś problem w zadaniu (wraz z ewentualnymi wskazówkami) i „czeka” aby student  spróbował sam go rozwiązać, następna strona pokazuje jak można było zrobić to najzgrabniej i podaje kolejny problem w zadaniu,... itd „krok po kroku” aż zostanie rozwiązane całe zadanie.

W ten sposób można łatwo rozwiązać nawet zadania wygląda­jące na bardzo trudne – są one bowiem na ogól tylko dłuższe, ale każdy etap z osobna jest zwykle zadaniem ła­twym.

Pokazane jest rozwiązywanie zadań ze wszystkich działów matematyki licealnej – bazujące w większości na za­daniach ze wszystkich dotychczasowych matur (podstawowych i rozszerzonych!) – tak aby już od początku li­ceum można było przygotowywać się  do przyszłej matury.

Matematyka nie jest wcale tak trudna, jeśli zna się pewne proste zasady i dyrektywy postępowania, których na próżno szukać w w zwykłych podręcznikach, a które są w „Zadaniologii” podane i często-gęsto w zadaniach przypominane.  

Oto próbki do pobrania:

0000-Zadaniologia.pdf

080-procenty.pdf

090-arbuz.pdf

150-logarytmy.pdf

430-wektory.pdf

III

Jako tradycyjna książka „Zadaniologia” byłaby straszliwie niewygodna – 850 stron to nie bagatela.

Dlatego jest jedynie w wersji elektronicznej – jako zestaw 30 plików PDF zajmujących 10 MB łącznie.     ISBN  978-83-85077-09-1

Wystarczy wpłacić 80 zł na konto 75 1240 1112 1111 0010 8871 4050 i wysłać email pod

matma@czytaj.net   

 Łukasz Pikier Sławiński

www.Pikier.com